Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
07.01.2010 14:03 - АРХИВИТЕ СА ЖИВИ-ТЕ СА ЖИВИ
Автор: jivko1128 Категория: Политика   
Прочетен: 4350 Коментари: 1 Гласове:
0

Последна промяна: 12.01.2010 18:00


СТЕНАНИЯ ОТ МРАКА Из спомените на Куни Генчев Кунев от лагера на остров
Персин на Дунава при с. Белене, околия Свищовска
.

image   АРХИВИТЕ СА ЖИВИ-ТЕ СА ЖИВИ-ЖИВКО ЖЕЛЕВ
             
Куни Генчев Кунев: "Тука искам да напиша имената на мои колеги лагеристи, с които сме били на лагера на остров Персин при село Белене. На някои помня целите адреси, на някои малкото име, на други фамилното. Затова моля, ако някой от читателите констатира някоя грешка в някое име или в адреса, да ми прости, това можах да си припомня след 45 години и на 75 годишна възраст."   1. Аз, Куни Генчев Кунев, с.Събраново, Новозагорско. 2. Радия Митев Дичков, с.Събраново, Новозагорско. 3. Господин Митев Динев, с.Събраново, Новозагорско. 4. Минчо Георгиев Нейков гр.Стара Загора. 5. Къни Петков Чамов, с.Бенковски, Старозагорско. 6. ДИМИТЪР ИВАНОВ, полковник, бивш командир на III преносим полк гр.Сливен, от гр.София. 7. Андрей Велев Иванов от Габрово, бивш ревизор в предприятие„Петрол“. 8. Дядо Петко Папазов, шивач от Габрово. 9. ХРИСТОФОР СТОМАНЯКОВ от Габрово. 10. Дядо Петър Банов от Свиленградско. 11. Минко Райковски, адвокат от гр.Троян. 12. Мънко Колев Бакърджиев от Троянско, убиха го. 13. Иван Самсонов от Стара Загора, имал кожарска фабрика. 14. Таню Славов Танев, с.Драгановец, Търговишко. 15. Петко Ценов от с.Игнатица, Врачанско, живее в София, помощник локомотивен машинист огняр. 16. Крум от Кюстендилско, живее в София, сервитьор в английското посолство преди 9.IХ.1944 год. 17. ДИМИТЪР ЯКИМОВ от Габрово, живее в София, имал тъкачна фабрика 18. Димитър Стоименов Грънчаров с.Осиково, Неврокопско. 19. Иван Георгиев Пандиев от с.Враня, Санданско. 20. Иван Паланков, имал дърводелска фабрика, от Банско. 21. Николай Кравченко, белогвардеец, от гр.Бургас. 22. Сизякин, белогвардеец, счетоводител. 23. Георги Панчев Славов от Стара Загора, имал предачна ф-ка в гр.Златен дол. 24. Никола Плосков, аптекар от Стара Загора. 25. Стефан Кюмюрев от Стара Загора.
               26. Червен Генчо от Стара Загора.
27. Стефан Дервенеца, собственик на хан от Стара Загора. 28. Петър Тошев, собственик на хан от Стара Загора. 29. Колю Бацоолу от Стара Загора. 30. Минчо Петров Дръндаревски, адвокат от Стара Загора. 31. Никола Топалов от с.Змеево, Старозагорско. 32. ИВАН ЛУКОВ, брат на генерал Луков, от Стара Загора. 33. Христо Маринов и 34. Петър Маринов, братя, собственици на фабрика „Мебел“ от Стара Загора. 35. Андончо от с.Любеново, Старозагорско. 36. Карабалиев с.Любеново, Старозагорско. 37. Петър Минев Влаев от Стара Загора. 38. Нуню Гянев Марков, с.Богомилово, Старозагорско. 39. Дядо Тодор Иванов от с.Михайлово, Старозагорско. 40. Златан, с.Малка Верея Старозагорско. 41. Иван Чернев, с.Оряховица, Старозагорско. 42. Тончо Шиваров с.Оряховица Старозагорско. 43. Стоян Поп Игнатов, с. Оряховица, Старозагорско. 44. Слави Поп Игнатов, с. Оряховица, Старозагорско. 45. Димитър Поп Игнатов, с.Оряховица, Старозагорско ­ братя. 46. Иван Янков Тишалов, с.Бял извор, Старозагорско. 47. Вълчо Георгиев, с.Белчево, Старозагорско. 48. Генерал ГРОЗДАНОВ, командир на 8-ма дивизия Стара Загора. 49. Генерал ГОЧЕВ, началник военни заводи Сопот, от СтараЗагора. 50. Стоян Колев, с.Плоска могила, Старозагорско. 51. Иван Михайлов от гр.Казанлък. 52. Жорж Бернаби Кейн, гр.Казанлък. 53. Илия Свинята, гр.Казанлък. 54. Тончо Петков Тончев, гр.Казанлък. 55. Инженер Радулов, гр.Казанлък. 56. Иван Бонев Войводов, с. Овощник, Казанлъшко. 57. Ради Христов, гимназиален учител от Чирпан. 58. Маню Генов Манев от Чирпан. 59. Христо Илиев Генов от Чирпан. 60. Янко Илиев Генов от Чирпан ­ братя. 61. Йовчо и 62. Манол ­ братя от Чирпан. 63. Станчо Петков, учител от Чирпан. 64. Дядо Петър Колачев от Чирпан. 65. Иван Танев от с.Свобода, Чирпанско. 66. Иван Кантонера от с.Яворово, Чирпанско. 67. Желю Колев Бодуров, с.Винарово, Чирпанско. 68. Руси Гьонев Коев от Винарово, Чирпанско. 69. Бай Калчо от с.Омурово, Чирпанско. 70. Д-р Иван Балев, с.Павел баня, Казанлъшко. 71. Нейчо Тотев Нейчев, с.Загорци, Новозагорско. 72. Игнат Танев Игнатов, с.Стоил Войвода, Новозагорско. 73. Гани Димитров, с.Любенец, Новозагорско. 74. Диню Даскалов, с.Любенова махала, Новозагорско. 75. Пею Бахаров, с.Любенова махала, Новозагорско. 76. Иван Въжара, с.Любенова махала, Новозагорско. 77. Иван Сандев, с.Пет могили, Новозагорско. 78. Диню Митев, с.Бял кладенец, Новозагорско. 79. Стоян Донев, с.Млекарево, Новозагорско. 80. Диню Калчев, с.Млекарево, Новозагорско. 81. Митко Шивача, с.Млекарево, Новозагорско. 82. Дядо Драган Душков, с.Пъдарево, Новозагорско. 83. Диню Божилов Колев, с.Конево, Новозагорско. 84. Тодор Кадийски, с.Конево, Новозагорско. 85. Къни Бозуков, с.Конево, Новозагорско. 86. Тоню Събев, с.Младово, Новозагорско. 87. Георги Майора, с.Младово, Новозагорско. 88. Кирчо Попов, с.Съдиево, Новозагорско. 89. Дядо Стефан, с.Кортенски бани, Новозагорско. 90. Дядо Христо, с.Кортенски бани, Новозагорско. 91. Дядо Сребрю, с.Кортенски бани, Новозагорско (ял някакви гъби, отрови се и почина на острова). 92. Дядо Влайчо Гледача, с.Конево, Новозагорско. 93. Д-р Диню Гочев, гр.Раднево. 94. Продан Петков, с. Овчарци, Новозагорско. 95. Гочо Бенишев, адвокат, гр.Гълъбово. 96. Иван Димов Кирчев, гр.Гълъбово. 97. Тома Иванов, с.Романя, Старозагорско. 98. Колю Патронов, с.Асеновец, Новозагорско. 99. Георги Петров Патронов, с.Асеновец, Новозагорско. 100. Поп Ламбо, с.Кортен, Новозагорско. 101. Димитър Фералиев, с.Биково, Новозагорско. 102. Стоян Петров, с. Питово, Новозагорско. 103. Ганчо Кръстев, с.Езерово, Новозагорско. 104. Бай Малчо с.Дядово, Новозагорско. 105. Станчо Пирлов, с.Радево, Новозагорско. 106. Иван Белев, с.Езерово, Новозагорско. 107. Димитър Хаджиев, с.Детелина, Новозагорско. 108. Иван Христов Хаджиев, с.Детелина, Новозагорско. 109. Димитър Желязков, с.Новоселец, Новозагорско. 110. Мартин Димитров Мартинов, с.Едрево, Новозагорско. 111. Стоян Чапразов, с.Плоска могила, Старозагорско. 112. Желю Динев, с.Сърнево, Старозагорско. 113. Колю Дочев, с.Крива круша, Новозагорско. 114. Стоян Панчев, търговец, Нова Загора. 115. Кочо Бонев, агроном, Нова Загора. 116. Георги Чавгов, адвокат, Нова Загора. 117. Коста Панов, Нова Загора. 118. Димитър Ванков от Добруджа. 119. Асен Николов Вълчев от Добруджа. 120. Коста Костов Людцканов, с.Било, Балчишко. 121. Дядо Вълчан Тодоров Вълчанов, гр.Шабла. 122. Асен Паянтов от Силистра и 123. Димитър Паянтов от Силистра ­ братя. 124. Поп Стефан Нинчев, гр.Балчик. 125. Велико Тодоров Табаков, гр.Каварна. 126. Михаил Тутов и брат му от с.Бдинци, Провадийско. 127. Колю Хаджиев от гр.Провадия. 128. Марко Йорданов Марков, с.Плачидол, Добричко. 129. Ангелчо Желязков, с.Черноок, Провадийско. 130. Бай Осман ­ убиха го ­ Провадийско. 131. Миролюб Игнатов Карагитлиев от Разград. 132. Йордан Джабаров, агроном, гр.Разград. 133. Дядо Петко Стоянов, с.Морава ,Омурташко. 134. Бай Милан от гр.Омуртаг. 135. Стефан Момчев, гр.Исперих. 136. Дядо ХРИСТО СТОЯНОВ, министър на вътрешните работи от кабинета на Стамболийски, от гр.Шумен. 137. Хаджи Атанас Попов от гр.Варна. 138. Недко Ботев от София. 139. Андон Костов, бивш фелдфебел от гр.Русе. 140. Дядо Нено Гергинов, гр.Варна. 141. Дядо Иван Чернев, с.Ябълково, Варненско. 142. Алтъпармаков, ветеринарен лекар от гр.Котел. 143. Иван Михайлов Калошев, с.Бероново, Котленско. 144. Поп Георги Божилов Овчаров, с.Антоново, Омурташко. 145. Ненко Гатев, с.Конево, Търговишко. 146. Бай Атанас, с.Менгишево, Търговишко. 147. Петър Евтимов, с.Златари, Омурташко. 148. Геро Казаков, с.Осмар, Преславско. 149. Геро Папазов, гр.Преслав. 150. Енчо Цанев, с.Царев брод, Шуменско. 151. Васил Маринов Бърнев, с. Риш, Шуменско. 152. Боян Ненков Поплазаров, с.Лилек, Търговишко. 153. Тодор Сапунджиев, ул.„Янтра“ № 3, гр.Търговище. 154. Минчо Панов, гр.Търново. 155. Сашо Найденов, гр.Търново. 156. Рачо Домузчиев, с.Вишовград, Горнооряховско. 157. Георги Димитров, с.Поликраище, Горнооряховско. 158. Дачо от Горнооряховско. 159 Нестор от Горнооряховско. 160. Иван Кючуков, агроном, гр.Елена. 161. Ради Господинов, с.Богданово, Новозагорско. 162. Бай Петър, адвокат от гр.Ловеч. 163. Дядо Марко Пенчев, с.Страхилово, Свищовско ­ ятак на партизаните, народен представител от БЗНС (н.п.), починал партизанин в къщата му, заровил го е в двора си, за да не издаде партизаните. 164. Димитър Калъпишев, с.Морава, Свищовско. 165. Недялко Василев Попов, с. Алеково, Свищовско. 166. Дядо поп Тодор, с.Мечка, Свищовско. 167. Дядо Колю Алексиев от с.Белене, Свищовско ­ народен представител от БЗНС (н.п.). 168. Петко Дженкаров, с.Деков, Свищовско. 169. Апостол Димитров, с.Деков, Свищовско. 170. Апостол Ангелов Апостолов, баща, с.Деков, Свищовско. 171. Ангелчо Апостолов Ангелов, син, с.Деков, Свищовско. 172. Ячо Хлебаров, гр.Плевен. 173. Васката, счетоводител, гр.Плевен ­ беше колар в лагера. 174. Кръстю Стоев Есапов, гр.Плевен. 175. Дядо Аспарух, почина на острова, гр.Плевен. 176. Иван Гинчев, с.Обнова, Плевенско. 177. Юрдан Ганков, с.Българене, Плевенско. 178. Петър Антонов, Ловешко. 179. Нейко Иванов Гинев, с.Български извор, Тетевенскои брат му 180. Вуто Иванов Гинев с.Български извор, Тетевенско. 181. Петко Димитров Петков с.Български извор, Тетевенско. 182. Банчо Петков Банчев с.Български извор, Тетевенско. 183. Дочо Нешев с.Голяма Желязна, Тетевенско. 184. Бай Кътю, кръчмар, Тетевенско. 185. Неко Недялков, убиват майка му, от Ловешко. 186. Дядо Недялко Атанасов, министър, от Плевенско. 187. Райчо Стоянов Марков, гр.Разград. 188. Куню Гатев, с.Омарчево, Новозагорско. 189. Д-р Ненов, гр.Ямбол.
               190. Панайот Султанов, гр.Ямбол.
191. Иван Търпанов, гр.Ямбол. 192. Георги Иванов Докторов, с.Козарево, Ямболско. 193. Динко Тодоров, с.Саранско, Ямболско. 194. Христо Хитрев, с.Ханово, Ямболско. 195. Минчо Белчев, с.Сламено, Ямболско. 196. Дядо Петър Порязов, с.Межда, Ямболско. 197. Величко, с.Крумово, Ямболско. 198. Атанас Ингилизов, с.Генерал Инзово, Ямболско. 199. и синът му от с.Генерал Инзово, Ямболско. 200. Кабаков, Ямболско. 201. Димитър Петров Балчев, с.Драмата, Ямболско. 202. Иван Георгиев Тодоров, с.Езерово, Новозагорско. 203. Калчо Велев Господинов, с.Трън, Старозагорско. 204. Калчо големия, учител, с.Трън, Старозагорско. 205. Дядо Сребрю, с.Ягодово, Пловдивско. 206. Коце Андонов Пашев, с.Ягодово, Пловдивско. 207. Дядо Ненко, с.Бозаджий, Сливенско. 208. двамата братя КАЛОВИ, фабриканти, гр.Сливен. 209. КУТЮ КЕБЕДЖИЕВ, бивш офицер, гр.Сливен. 210. Дядо Рачо Цанев, бивш член на ЦК на БКП, гр.Сливен. 211. Иван Славов, с.Тополчани , Сливенско. 212. Васката, с.Тополчани Сливенско. 213. Драгия, с.Блатец, Сливенско. 214. Деню Георгиев, с.Самуилово, Сливенско. 215. Колю Митев Василев, с.Чокоба, Сливенско. 216. Стефан Шейретов, гр.Бургас. 217. Симеон Матров, гр.Бургас. 218. Тодор Якимов, гр.Бургас. 219. Страти Димитров, с.Ново Паничери, Бургаско и брат му 220. Магриот Димитров, с.Ново Паничери, Бургаско. 221. Стойчо Трошанов, с.Харман, Бургаско. 222. Желю Елкенов Големия, с.Българово, Бургаско. 223. Желю Елкенов Малкия, с.Българово, Бургаско. 224. Илия Петров Чората, с.Българово, Бургаско. 225. Дончо, кмета на с.Каблешково, Бургаско, родом отПавел баня. 226. Ангел Коларов, гр.Пловдив. 227. Диню Куртев, с.Белозем, Пловдивско. 228. Дядо Тексим, турчин, гр.Пловдив. 229. Георги Запрянов Гълъбов, с.Априлово, Пазарджишко. 230. Кирил Дишков, с.Карабунар, Пазарджишко. 231. Георги Добрев, с.Динката, Пазарджишко. 232. Атанас Тилев, с.Черногорово, Пазарджишко. 233. Коце Захаринов, с.Звъничево, Пазарджишко, и брат му 234. Иван Захаринов, с.Звъничево, Пазарджишко. 235. Дядо Атанас Бардуков, гр.Пловдив. 236. Дядо Устабашиев, гр.Пловдив. 237. Иван Попниколов Попгеров, с.Капитан Димитриево, Пещерско. 238. Илия Попниколов, с.Балдево, Неврокопско. 239. Борис Попниколов, с.Балдево, Неврокопско. 240. Юрдан Попниколов, с.Балдево, Неврокопско. 241. Иван Попниколов, с.Балдево, Неврокопско ­ четирима братя. 242. Георги Андонов, с.Ракитово, Пещерско. 243. Вълю Донев, с.Златосел, Пазарджишко. 244. Бай Желю, с.Златосел, Пазарджишко. 245. Иван Петков Грозданов, с.Биволаре, Пазарджишко. 246. Ралчо Павлов Станев, гр.Панагюрище. 247. Никола Луков Еров, гр.Панагюрище. 248. Иван Ендеров, Панагюрско. 249. Станчо Карпаров, с.Бъта, Панагюрско. 250. Любен Гюмнеров, гр.Пазарджик. 251. Любен Боянов, убит, гр.Пазарджик. 252. Никола Христов Стрински, с.Долна баня, Ихтиманско. 253. Видол Богунски, с.Секирово, Пловдивско. 254. Букурешлиев, София. 255. Зелков, стреляха го в ръката, София. 256. Стоян Божков, кв.Слатина, София. 257. Стойне Мънгов, кв.Слатина, София. 258. Христо Георгиев, тухлар, кв.Орландовци, София. 259. Цвятко Груйкин, стругар, кв.Лозонец, София. 260. Латин Петров Божилов, с.Гниляне, Софийско. 261. Григор Николов Данов, с.Мрамор, Софийско. 262. Боян от с.Житен, Софийско, почина в лагера. 263. Бай Стефан от Мрамор, Софийско. 264. Димитър Георгиев Илчев, София. 265. МЕТОДИ ПАЧЕДЖИЕВ от София. 266. Тодор Кънев Лалчев, адвокат от София. 267. Д-р АТАНАС МОСКОВ от София. 268. Стойчо Мушанов, министър от София. 269. Серги Златанов от София ­ получил смъртна присъда с процеса на д-р Г.М.Димитров. 270. Генерал ИВАН ВЪЛКОВ, министър от София. 271. АЛЕКСАНДЪР ГИРГИНОВ, министър от София. 272. Петър Божинов от София. 273. Новкиришки от София. 274. Вангел Горов, с.Яворово, община Родопи, Асеновградско. 275. Александър (Сашо) от София ­ заловен десет години след 9.IХ.44 год. в Бачковския манастир, осъдиха го на смърт в процеса „по дирята на безследно изчезналите“ 276. Кирил Йосифов Попов, адвокат от София. 277. Михаил Найденов Белев, с.Беренде извор, Годечко. 278. Нено Шумков от София, секретар на министър Гиргинов.



Гласувай:
0
0



1. haralanov - А от този списък...
07.01.2010 17:26
Лично познавах и то много добре Игнат Танев Игнатов от с.Стойл Войвода,Новозагорско!!!
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: jivko1128
Категория: Политика
Прочетен: 2752437
Постинги: 1493
Коментари: 759
Гласове: 1499
Спечели и ти от своя блог!
Архив
Календар
«  Юли, 2020  
ПВСЧПСН
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031