2. radostinalassa
3. zahariada
4. bogolubie
5. varg1
6. kvg55
7. gothic
8. planinitenabulgaria
9. mt46
10. samvoin
11. reporter
12. wonder
13. getmans1
14. bosia
2. katan
3. leonleonovpom2
4. mt46
5. ka4ak
6. dobrota
7. ambroziia
8. donkatoneva
9. milena6
10. vidima
2. desitomova
3. lamb
4. siainia
5. hadjito
6. energyawakeningbg
7. metaloobrabotka
8. mimogarcia
9. bateico
10. djani
Прочетен: 445 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 07.02.2020 17:58
Разликата между количеството вода, която постъпва на входа на една водоснабдителна система - каквато е тази на град Сливен - и отчетеното от измервателните уреди на потребителите, ли представлява общата загуба на водата г-н Рашев ? В тази разлика включват ли се неотчетените количества вода от неплатилите си задължения платци и тези с байпаси? Включват ли се те в загубите ?
Съществуват и загуби, които не са регламентирани по закон. Това са кражбите, които влияят съществено при формирането на загубите и финансовия резултат на дружеството.
Сборът от всички тези загуби, определя общата загуба във водоснабдителната система - така ли да го разбираме?
Уважаеми г-н Рашев,
Молбата ми е по разбираем за хората начин, да обясните как се получават загуби от 82,3% вода и коя е причината да има такива загуби по водоснабдителната система в гр. Сливен. Откъде идват тези загуби?
Обществеността в гр. Сливен си задава въпроса : Как след два водни цикъла, финансирани с европейски средства от 2008-ма до 2014-та година и при подмяна на водопреносната мрежа в гр. Сливен, имаме такива големи загуби на вода
Вложените материали в строителните работи при двата водни цикъла некачествени ли са, г-н Рашев? Ако е така, над 100 милиона лева са потънали или в земята, или в нечии джобове?
Защо другите областни градове отчитат по-малки загуби, като се има предвид, че те не са подменянали водопреносната си система и не са изразходвали европейски средства по Оперативна програма „Околна среда“ ?
Кой печели и кой губи от тези загуби ? Плащат ли се те от хората?
В загубите включва ли се ползваната, но нефактурирана вода на потребителите от кв.“Надежда“, с. Тополчане, с. Самуилово, с. Крушари, с Чинтулово, с Желю войвода и други населени места, които не посочвам в това питане.? Както всички абонати, така и тези потребители би трябвало да заплащат водата, която консумират.
В бизнесплана на „В и К– Сливен“ ООД за 2017-2021 година е планирано в края на периода загубите да бъдат намалени до 60 процента. Как ще се случи това?
През 2016-та год. с писмо вх. № РД-04-2701/15.08.2016 г. до „ВиК – Сливен“ ООД съм поставил въпроса за водомерни зони в гр. Сливен. Водомерните зони са райони в града, обособени като места, в които се извършва измерване на количеството вода, което влиза в тях и излиза от тях.
Загубите, свързани ли са с разхищения, г-н Рашев?
От анализ на загубата на вода, извършен на 02.02.2017-та година, са видни следните данни : загуба на вода за Сливен - 74,87 %, за Нова Загора - 85,25 %, за Твърдица - 78,53 % и за Котел - 82,56 %.
Ако тези загуби са реални, прокуратурата би следвало да се самосезира и би следвало, г-н Рашев, да носите наказателна отговорност за тези разхищения. Информацията, която изнасяте е хаотична и в много случаи неточна. Не посочвате какво е наложило допустимите загуби на вода да стигнат 82%. Няма никаква икономическа логика.
Като предполагам, че дружеството злоупотребява с данните и налага ценова дискриминация на гърба на потребителите си, искам да стане ясно на какво основание е повишена цената на услугата за доставка на вода, като използвам правата си, регламентирани в ЗДОИ, по който Вие, г-н Рашев, винаги отказвате да давате информация.
Вярвам, г-н Рашев, че ще отговорите на тези въпроси пред Главната прокуратурата на Република България, като изключвам участието на Окръжна прокуратура - Сливен в разследването, защото до настоя